Rady pre čerstvé mamičky. Ako zhodiť zbytočné kilá bez hladovania a ešte aj ušetriť čas?

Tužíte sa po pôrode vrátiť na svoju pôvodnú váhu? Kvalitný jedálniček je istotne ideálnym receptom na úspech. Možno však máte pocit, že v novej úlohe mamičky vám nezostáva čas na sledovanie kalórií, váženie porcií a zdĺhavé varenie. Napriek tomu existuje jednoduché riešenie, ako navariť rýchlo a nepríjemných kíl navyše sa zbaviť bez hladovania.

úvodní foto clanek rady

Rýchlosť chudnutia po pôrode ovplyvňuje, samozrejme, hneď niekoľko faktorov. Patrí medzi nich napríklad vek ženy, prirodzená rýchlosť metabolizmu, stres a taktiež aj miera telesnej aktivity a kvalita stravy. Práve jedálniček, a s tým spojený príjem kalórií v kombinácii s časovými možnosťami na prípravu jedál, môžu byť tými najväčšími nepriateľmi v boji s prebytočnými kilami.

Prílohy vynechávať nemusíte     

Jednou z najčastejších chýb, ku ktorým sa ženy počas redukčných diét uchyľujú, je vynechávanie príloh. Prečo to nie je vhodné riešenie? „Pri dlhodobom vyradení príloh z jedálnička si telo zvykne na nižší príjem a po ich opätovnom zaradení späť do jedálnička hrozí riziko jojo efektu. Ideálne je preto zaradiť do stravovacieho plánu prílohy z konjaku. Dokonale vás zasýtia a vďaka ich veľmi nízkej energetickej hodnote vám pomôžu znížiť príjem sacharidov,“ hovorí výživová poradkyňa značky Slim Pasta, Monika Rychlovská Tělupilová.

Konjak, zázrak vášho jedálnička

Vyskúšajte konjakové prílohy Slim Pasta, ktoré sú nízkokalorickou alternatívou bežných príloh. Sú vyrobené spojením ovsenej vlákniny a múky z rastliny konjak. Konjakové prílohy Slim Pasta sú zdrojom cenného glukomanánu, čo je prírodná, vo vode rozpustná vláknina. Medzi jej hlavné pozitívne účinky patrí predovšetkým schopnosť regulovať telesnú hmotnosť a detoxikovať organizmus.

“Kalorická hodnota gklukomanánu je veľmi nízka, preto sa v hojnej miere využíva počas redukčných diét, nadváhe a obezite. Pri rozpustnej vláknine je bežné, že vstrebáva vodu a zväčšuje svoj objem. Glukomanán má však tieto účinky až extrémne silné. Je totiž schopný napučať až na úctyhodný 50násobok svojej pôvodnej hmotnosti. Vďaka tomu vyvoláva, aj na priek zanedbateľnému energetickému obsahu, zreteľný pocit sýtosti v žalúdku a potláča pocit hladu,“ vysvetľuje výživová poradkyňa značky Slim Pasta, Monika Rychlovská Tělupilová.

Konjakové prílohy Slim Pasta v náleve majú len 9 kalórií na 100 gramov, čo predstavuje o 94 % menej kalórií ako majú bežné cestoviny či ryža. Sú vegánske, bezlepkové, úplne bez sacharidov, laktózy, cukru a tuku. Hodia sa aj pre diabetikov (po konzultácii s lekárom), celiatikov aj pre osoby s intoleranciou na laktózu.

Rýchle varenie

Okrem jednoduchšieho zhadzovania kíl, je ďalšou výhodou konjakových príloh aj ich čas prípravy. Ocenia to predovšetkým mamičky, ktoré nemajú dostatok času na varenie diétnych pokrmov a venujú sa hlavne starostlivosti o svoje ratolesti. Prílohy sa totiž nevaria. Stačí ich len prepláchnuť vodou, zmiešať s obľúbenými ingredienciami a je to. Vďaka ich neutrálnej chuti je možné si ich pripraviť na stovky spôsobov – ako prílohy, do omáčok, sladkých pokrmov či polievok. Na výber je hneď z niekoľkých druhov príloh vo forme rezancov, špagiet, penne, fettuciine, tagliatelle, lasagní či ryže.

Viac informácií a inšpirácií na recepty nájdete na www.slimpasta.sk.

Pozn.: Slim Pastu neodporúčame tehotným a dojčiacim ženám, osobám so zažívacími ťažkosťami, chronickým ochorením čriev alebo Crohnovou chorobou a malým deťom. Konzumáciu týchto produktov vždy konzultujte so svojím ošetrujúcim lekárom.