Čo je Slim Pasta

Slim Pasta sú zdravé, nízkokalorické a nízkosacharidové alternatívy cestovín a ryže. Ide o prílohy vyrobené spojením ovsenej vlákniny a múky z ázijskej rastliny konjak. Obsahujú veľký podiel prírodnej, vo vode rozpustnej, vlákniny gklukomanan, ktorého chudnúce účinky sú overené vedeckými štúdiami.

 1_Co je Slim Pasta

Vďaka svojmu zloženiu sú produkty Slim Pasta ideálnou súčasťou redukčného či športového jedálnička. Hodia sa aj pre jedincov so špeciálnymi výživovými potrebami, ako sú celiatici, diabetici alebo jedinci s intoleranciou na laktózu.

V ponuke produktov Slim Pasta nájdete prílohy v náleve (až o 94 % menej kalórií), bez nálevu (až 90 % menej kalórií), špeciálny rad Carb X pre športovcov, hotové jedládresingy. Podľa typu produktu obsahujú konjakové prílohy Slim Pasta oproti bežným prílohám minimum alebo žiadne sacharidy, sú úplne bez tuku a soli a ich energetická hodnota je minimálna. 

Prílohy Slim Pasta sa nevaria, majú neutrálnu chuť a sú pripravené na okamžitú konzumáciu. Vďaka jedinečnému a patentovanému zloženiu sú chuťovo a vzhľadovo takmer na nerozoznanie od bežných príloh. Nájdete ich vo forme špagiet, penne, fettuccine, rezancov, lasagní a obľúbenej ryže. Pri konzumácii Slim Pasty je potrebné dodržiavať dostatočný príjem vody.

ČO JE KONJAK

Konjak, celým menom Amorphophallus konjac, je úžitková rastlina a tradičná ázijská potravina. Používa sa predovšetkým v Japonsku, kde je známa pod menom Konnyaku. Konjak bol spočiatku považovaný za nedostupnú pochúťku, ktorú si mohla dopriať ibajaponská kráľovská rodina. Za liečivú rastlinu ju po prvý raz označili v Číne, kde ju z terapeutických dôvodov jedli aj budhistickí mnísi. Až pred 100 rokmi sa konjak stal dostupným pre všetkých obyvateľov Japonska. Od tej doby patrí medzi najpopulárnejšie druhy potravín v Ázii. 

Konjak sa pestuje v lokalitách mimo civilizáciu kvôli intoxikácii nežiadúcimi látkami. Pre potravinársky priemysel sa využíva jej hľuza,  z ktorej sa vyrába konjaková múka. Tá sa používa na výrobu konjakových potravín – najčastejšie rezancov. Obsahuje veľmi cenenú vlákninu glukomanan. 

ČO JE GLUKOMANAN

Glukomanan je prírodná, vo vode rozpustná, vláknina. Získava sa z koreňa rastliny konjak. Kalorická hodnota glukomananu je pre organizmus veľmi nízka, preto sa vo veľkej miere využíva počas redukčných diét, pri nadváhe či obezite. Pri rozpustnej vláknine je bežné, že vstrebáva vodu a zväčšuje svoj objem. Glukomanan má tieto účinky až extrémne silné. Je totiž schopný napučať až na úctyhodný 50-násobok svojej pôvodnej hmotnosti. Aj napriek svojmu zanedbateľnému energetickému obsahu vyvoláva pocit sýtosti v žalúdku a potláča hlad. 

Enzýmy v našom tráviacom trakte ho nedokážu rozložiť, preto telom prejde v takmer nezmenenej forme. Detoxikuje tráviaci trakt, a zároveň „kŕmi“ priateľské baktérie v črevách, čím podporuje črevnú mikroflóru. Glukomanan má priaznivý vplyv na chudnutie, prispieva k udržaniu správnej hladiny cholesterolu* v krvi a pozitívne ovplyvňuje vstrebávanie cukrov a tukov v krvi. 

VÝROBCA PRODUKTOV SLIM PASTA

Výrobcom produktov Slim Pasta je britská spoločnost Eat Water, svetový leader  v oblasti zdravého stravovania Jedinečnú potravinu, ktorá vznikla kombináciou konjakovej múky, ovsenej vlákniny a vody, si nechala spoločnosť patentovať pod názvom Juroat ™.

 

Máte ďalšie otázky o produktoch značky Slim pasta? Prečítajte si najčastejšie otázky, alebo nám napíše mail na info@slimpasta.sk, prípadne nás kontaktujte na sociálnych sieťach. 

 * platí pri konzumácii 4 g glukomananu denne.