Špagetový šalát s praženými píniovými orieškami a parmezánom

Šalát nemusí byť fádny a kombinácie použitých surovín sú nekonečné. My sme tento raz vyskúšali do zeleninového šalátu pridať naše konjakové špagety Slim Pasta bez nálevu, ktoré sa nemusia preplachovať pod vodou a môžete ich ihneď servírovať. Konjakové špagety obohatia šalát o zdravú vlákninu glukomanan, vďaka ktorej budete po šaláte sýti a nebudete mať potrebu sa „dotlačiť“. Šalát sme ešte dochutili praženými píniovými orieškami s aromatickým parmezánom. Výsledok skvelý, aspoň podľa nás. Zdravý vegetariánsky recept sme mali hotový doslova za pár minút.

_DSC9440 (1)

Ingrediencie na 2 porcie:

Screenshot_2

Postup:

Zeleninu očistite a spolu s olivami nakrájajte na ľubovoľne veľké kúsky. Pripravte si misku, v ktorej všetku zeleninu premiešajte spoločne s olivovým olejom, korením a soľou. Následne si pripravte špagety Slim Pasta. Vyberte ich z obalu a zamiešajte do misy so zeleninou. Rozohrejte panvicu, a keď bude dostatočne horúca, nasucho na nej upražte píniové oriešky. Nechajte chvíľku vyhladnúť, a potom ich nasypte do misy so šalátom. Všetko dôkladne premiešajte. Na záver posypte šalát nadrobno nastrúhaným parmezánom.

TIP: ak si predsa len chcete dopriať šalát aj s mäsom, pridajte si do šalátu hovädzie trhané alebo opražené kuracie mäso.

Dobrú a ľahkú chuť! :)