Deň detí: príbeh Daniela

Prvý júnový deň u nás vždy patrí tým najmladším. Deň detí upozorňuje svetovú verejnosť na práva a potreby detí a oslavuje sa v počas rôznych dní vo viac ako 145 krajinách sveta. My sme sa rozhodli osláviť tento deň trošku netradične. Radi by sme s vami zdieľali príbeh 20 ročného Daniela, ktorý nás oslovil v rámci spolupráce, a tak sme na Deň detí venovali pozornosť práve jemu.

Daniel - úvodní

Daniel Úporský je síce mladý muž, ale jeho húževnatosť a odhodlanie môžu byť veľkou inšpiráciou pre každého z nás. Život mu naložil ťažké postihnutie. Od 10-tich rokov je pripútaný na invalidný vozík, pretože trpí svalovou dystrofiou. Duchennova muskulárna dystrofia je vrodené dedičné ochorenie charakterizované stratou aktívnej svalovej hmoty, ktoré primárne postihuje malých chlapcov. Daniela pôvodne zaujali naše výrobky, ale postupne sme sa dozvedeli viac o jeho osobnom príbehu, ktorý by sme chceli zdieľať aj s vami.

Daniel

„Žijem v spoločnej domácnosti s mamkou, ktorá sa o mňa každý deň stará a podporuje ma, čo jej sily stačia. Má ma veľmi rada. Som jej jediný syn,“ hovorí Daniel. Aj napriek fyzickej bariére sa pohybu rozhodne nevyhýba a je aktívny. Už 7 rokov hrá florbal, ktorý ho napĺňa a dáva mu silu do života. Miluje aj bazén, hudbu a počítač. „Jednoducho si užívam život, ako sa len dá,“ dopĺňa s úsmevom.

Daniel zháňa v súčasnej dobe finančné prostriedky na nový elektrický vozík od firmy Patron v hodnote viac ako 2700 eur. Ak by ste chceli na Deň detí urobiť dobrý skutok a prispieť aj vy, využite transparentný účet 2601527763/2010.

„Komu nie je môj príbeh ľahostajný, pomôžte mi, prosím aby som sa mohol do sveta rozbehnúť na novom vozíku,“ uzatvára Daniel.

 

Daniela môžete osobne kontaktovať aj na jeho Instagrame, alebo Facebooku.