Zázračný konjak: pre zdravšie telo a krásnu pleť

Začiatok roka býva plný nových cieľov a plánov. A keďže na ďalšie predsavzatie nie je nikdy neskoro, zaraďte medzi tie tohtoročné objavovanie ciest k vnútornej i vonkajšej kráse. Veľakrát môžu byť kratšie, ako si myslíte.  To, že suroviny ako mandle, žihľava, kokos, olivy, med alebo napríklad avokádo vám môžu byť dobrými pomocníkmi na ceste za zdravším telom a krásnou pleťou, nie je žiadna novinka. Poznáte však konjak?

 do článku (2

Zázračný „Diablov jazyk“

Konjak, celým menom Amorphophallus konjac (ľudovo aj Diablov jazyk) je úžitková rastlina  a tradičná ázijská potravina, znám aj pod japonským názvom Konnyaku. Za liečivú potravinu ju po prvý raz označili v Číne. Spočiatku bol konjak považovaný za nedostupnú pochúťku, ktorú si mohla dovoliť len hŕstka vyvolených. Dnes patrí medzi jednu z najpopulárnejších ázijských potravín, ktorá pomáha vnútornej i vonkajšej kráse.

 

Po čom ženy túžia? 

Túžba po štíhlej postave a krásnej pleti sú dve priania, ktoré patria v ženskom svete medzi tie najžiadanejšie. Ako ich obe dosiahnuť ľahko a rýchlo? Rada je jednoduchá. Objavte silu konjaku. Konjak sa pestuje v lokalitách mimo civilizácie a využíva sa jeho hľuza. V potravinárskom priemysle sa z nej vyrába konjaková múka, ktorá obsahuje cennú, vo vode rozpustnú vlákninu glukomanan. Tá detoxikuje tráviaci trakt a zároveň „kŕmi“ priateľské baktérie v črevách, čím podporuje črevnú mikroflóru. Glukomanan má nielen priaznivý vplyv na chudnutie, ale zároveň znižuje cholesterol a pozitívne ovplyvňuje vstrebávanie cukrov a tukov v krvi. Konjak sa využíva aj v kozmetickom priemysle, a to v podobne hubiek na čistenie pleti. Sú antiseptické a pokožku čistia bez nutnosti použitia ďalších prípravkov.

 

Prílohy aj čistiace hubky na pleť. 

Potravina menom konjak je vo veľkej miere skloňovaná predovšetkým v spojení s konjakovými prílohami, ktoré sú zdravou alternatívou bežných cestovín a ryže. „Prílohy z konjaku vás dokonale zasýtia a vďaka ich veľmi nízkej energetickej hodnote vám pomôžu znížiť množstvo prijímaných sacharidov,“ popisuje výživová poradkyňa Monika Rychlovská Tělupilová. Vďaka tomu sa využívajú pri redukčných diétach, v športových jedálničkoch, ale aj v rámci výživových obmedzení pri chorobách, ako je celiakia, diabetes či obezita.

Konjak však patrí aj do kozmetickej taštičky. Konjaková hubka je totiž revolučná v čistení pleti. Táto 100% prírodná a vegánska pomôcka je vhodnou alternatívou pre starostlivosť o pleť aj pre tú najjemnejšiu pokožku. „Naše hubky sú vhodné pre pleť bábätiek a zároveň po nich môžu siahnuť aj ľudia trpiaci ekzémami alebo akné. Neobsahujú chémiu ani farbivá a sú vhodné na každodenné použitie,“ hovorí Nikola Rajchlová z Lovespot.cz. Hubku stačí namočiť v teplej vode. Akonáhle zmäkne, jemnými krúživými pohybmi je možné jednoducho vyčistiť tvár aj telo.

 

BIO certitikát

Na trhu existuje množstvo konjakových príloh a kozmetických konjakových hubiek. Zárukou kvality pri ich výbere je BIO certifikát. Ten zabezpečí, že produkt pochádza z rastliny, ktorá je pestovaná podľa zásad ekologického poľnohospodárstva v lokalitách, ktoré nie sú znečistené nebezpečnými látkami. Vďaka tomu budete vedieť, že ide o produkt, ktorý vám bude v ceste za vnútornou aj vonkajšou krásou tým najlepším spoločníkom.

 

Konjakové prílohy Slim Pasta - https://www.slimpasta.sk

Kozmetické hubky Lovespot - http://www.lovespot.cz