Pre koho Slim Pasta nie je vhodná?

Rastlina konjak, z ktorej je Slim Pasta vyrobená, je celosvetovo známa ako zdravá rastlina, ktorá pochádza z netoxikovaného prostredia ázijských pohorí, čím spĺňa parametre BIO pôvodu. Potraviny, ktoré sa z konjaku vyrábajú, pomáhajú rozšíriť jedálniček mnohých ľudí, ktorých trápia rôzne výživové obmedzenia, alergie  či rôzne intolerancie na potraviny. Patria sem ochorenia ako je diabetes, celiakia, intolerancia na laktózu či obezita. Prílohy vyrobené z konjaku sa preto v potravinárskom priemysle radia medzi veľmi prospešné a zdravé potraviny, ktoré sú zároveň vhodné pre vegánov a vegetariánov.

8_Pro koho Slim pasta není (1) (1) (2) (1) (1)

Ochorenie čriev alebo Crohnova choroba

Ak máte problémy so zažívaním, chronickým ochorením čriev či Chronovou chorobou, v takých prípadoch konzumáciu Slim Pasty neodporúčame. Vysoký obsah vlákniny glukomanan, ktorá je bežne pre ľudský organizmus veľmi prospešná, by mohla u ľudí s týmito ochoreniami vyvolať problémy. 

 

Slim Pasta v detskom jedálničku

Konjakové prílohy majú takmer nulovú energetickú hodnotu, preto je ich zaradenie do detského jedálnička potrebné konzultovať s lekárom. Prílohy Slim Pasta je dôležité podávať s ďalšími energeticky výdatnými potravinami, ako je mäso, ryby a zelenina.

  

Dostatok tekutín

Vzhľadom k vysokému obsahu vlákniny je veľmi dôležité pri konzumácii konjakových príloh Slim Pasta dohliadať na dostatočný príjem tekutín, aby mohla potravina bezpečne doputovať do žalúdka, kde zväčšuje svoj objem a navodzuje pocit plnosti. Znamená to teda, že čím väčšie množstvo konjakových príloh konzumujete, tým viac tekutín by ste mali prijímať. 

 

Ak si nie ste istí, či váš zdravotný stav umožňuje konzumáciu konjakových príloh, vždy ich konzumáciu konzultujte so svojím lekárom.