6 dôvodov, prečo piť smoothies

Smoothies sú rýchlou a osviežujúcou desiatou plnou vitamínov a minerálnych látok. Konzumujú sa počas celého roka a ich variácií je nekonečno. Na jar sú často spájané s detoxom organizmu a posilnením imunity. Viete, aké ďalšie benefity smoothies majú a čo odporúča výživová poradkyňa?

V akých prípadoch je ideálne piť smoothies?

Keď je zelenina váš nepriateľ: smoothie je ideálny spôsob, ako dostať do seba aspoň kúsok zeleniny, aj keď práve nie ste jej skalným fanúšikom. V kombinácii s ovocím vytvoríte lahodný sladký nápoj a chuť zeleniny ani nezaregistrujete.

Keď máte chuť maškrtiť: ovocným smoothie ľahko zaženiete chuť na sladkosti. Postrážte si však jeho množstvo, pretože aj príjem ovocia je potrebné mať kvôli obsahu cukru pod kontrolou. Ideálna veľkosť jedného nápoja sa pohybuje okolo 200 až 300 ml.

Keď máte problém s pitným režimom: patrí dodržiavanie pitného režimu medzi vaše slabšie stránky? Smoothie obsahuje pomerne dosť vody, takže okrem rýchlej desiaty telu ľahko dodáte aj potrebné tekutiny.

Keď chcete detoxikovať telo a nasýtiť žalúdok: výberom vhodných ingrediencií môžete telu dopriať jasný detox. Pridajte do mixéru konjakovú prílohu Slim Pasta. Na chuti to nespoznáte, žiadne sacharidy naviac neprijmete, ale váš žalúdok budete, vďaka obsahu vlákniny glukomanan, spokojný na dlhší čas.

Keď chcete pomôcť tráviacemu traktu: z času na čas nie je na škodu pomôcť tráviacemu traktu. Dosiahnete to ľahko práve príjmom rozmixovaných potravín.

Keď máte chuť na lahodné raňajky: pripravte si smoothie bowl. Ide o obdobu smoothie, ktorá viac pripomína kašu a je skvelým štartom do nového dňa. Od smoothie sa líši tým, že obsahuje kúsky čerstvého ovocie alebo sekaných orieškov.

Tip od výživovej poradkyne Moniky Rychlovskej Tělupilovej: smoothie konzumujte ideálne ihneď po jeho príprave. Rozmixované ovocie a zelenina rýchlo menia svoju konzistenciu a farbu, takže sú následne menej lákavé na pohľad. Zradné môže byť aj to, že sú vďaka rozmixovaniu ľahšie stráviteľné, takže pocit sýtosti mizne rýchlejšie ako po konzumácii celých kusov ovocia či zeleniny. Preto je ideálne do smoothie pridávať konjakové prílohy, ktorých energetická hodnota je veľmi nízka, ale službu v podobe dokonalého zasýtenia plnia na 100 %.

Smoothie bowl s lesným ovocím – rýchle, zdravé a sýte raňajky, ktoré sa vám budú páčiť nielen svojím vzhľadom, ale aj chuťou a nutričnými hodnotami.

lesní ovoce (1) (1)

Recept: https://www.slimpasta.sk/recepty/smoothie-bowl-s-lesnym-ovocim/