Konjakové prílohy ako ideálna súčasť keto jedálnička

Ketónová, alebo inak povedané proteínová či nízkosacharidová diéta, je predovšetkým v ostatnom roku témou skloňovanou vo všetkých pádoch. Ide o pomerne rýchly a bezbolestný spôsob chudnutia, vďaka ktorému môžete vyriešiť množstvo zdravotných problémov spojených s nadváhou či obezitou. Ak je keto stravovací plán cestou, ktorou sa chcete vydať, nezabudnite do jedálnička zaradiť konjakové prílohy. Zasýtia vás vo chvíli, keď je to potrebné, a to úplne bez narušenia vášho kalorického plánu.

keto dieta (1)

Princíp keto stravovania je jednoduchý. Spočíva vo výraznom obmedzení príjmu sacharidov, z ktorých telo bežne čerpá energiu. Aby mohlo fungovať, musí ho nahradiť niečím iným. Prepne sa teda do takzvanej ketózy. Stavu, pri ktorom sacharidy nahradí ketónmi, ktoré si telo vyrobí z uložených tukových zásob. A vy začnete chudnúť.

Aj keď máte pevné odhodlanie, môže byť akákoľvek zmena jedálnička v určitej fáze nekomfortná a nepohodlná. Zo dňa na deň zrazu musíte prestať jesť potraviny, na ktoré ste boli roky zvyknutí a chutili vám. S keto diétou je to iné. Ide o úplne iný spôsob stravovania, ktorý má svoje pravidlá a vyžaduje istú dávku disciplíny. Pri ketónovej diéte je totiž veľmi dôležité poznať zloženie potravín, aby ste sa nechceným cukrom vyhli. To môže byť často veľmi zložité, pretože cukry nájdete často aj tam, kde by ste ich nečakali. Jedálniček si podrobným skúmaním potravín môžete zostaviť aj sami, alebo sa môžete zveriť do rúk odborníkov, ako je napríklad KetoMix, líder v oblasti ketónovej diéty. V oboch prípadoch však majte na pamäti, že v krízových momentoch je tu potravina s nízkym obsahom sacharidov, ktorá vás dokonale zasýti, a zároveň zachová váš kalorický plán nenarušený – konjakové prílohy.

do článku (1)

Konjakové prílohy Slim Pasta počas keto diéty

Nový stravovací rytmus prináša so sebou istú mieru stresu a môže sa stať, že si na neho budete chvíľu zvykať. Ak vás, predovšetkým na začiatku, bude pocit sýtosti rýchlo opúšťať, úplne bez výčitiek siahnite po konjakových prílohách. Majú minimum kalórií, žiadne sacharidy, tuky a ani soľ. Môžete si ich preto do svojho diétneho jedálnička zaradiť kedykoľvek už od začiatku prechodu na keto stravovanie. Ľahko vám pomôžu zvládať krízové situácie, pretože obsahujú vysoký podiel vlákniny glukomanan. Tá dokáže napučať až na 50-násobok pôvodnej váhy a vďaka tomu vás dokonale zasýti. Navyše preukázateľne ovplyvňuje znižovanie váhy a vo veľkej miere sa využíva v suplementoch na chudnutie. „Cestoviny Slim Pasta môžete bez obáv zaradiť do svojho nízkosacharidového jedálnička. Budú sa vám perfektne hodiť vo chvíli, keď sa budete potrebovať zasýtiť bez toho, aby ste narušili svoju diétu a nevhodne si tým zvýšili energetický príjem,“ hovorí Monika Tělupilová, výživová poradkyňa značky Slim Pasta. Konjakové prílohy si môžete pripraviť napríklad so zeleninou, ktorá je počas keto diéty povolená. A čo viac? Jej konzumácia nie je nijako obmedzená. Ďalšou výhodou je, že sa prílohy Slim Pasta nemusia variť, takže je ich príprava veľmi jednoduchá.

Slim Pasta: overený pôvod i kvalita

Na trhu existuje niekoľko druhov konjakových príloh, ale je potrebné poznamenať, že sú medzi nimi rozdiely. Hľadajte tie, ktoré majú označenie BIO – len pri tých máte istotu, že konjak na ich výrobu bol vypestovaný v lokalitách mimo civilizáciu, a teda nie je kontaminovaný toxínmi. Práve také sú konjakové prílohy Slim Pasta. Okrem BIO certifikátu, ktorý dokladá ich kvalitu pôvodu, sú vegánske, bezlepkové a obsahujú len 9 kcal na 100 g, čo je oproti bežným prílohám až o 94 % menej kalórií. Sú preto skvelou voľbou pri redukčných diétach, vrátane keto diéty. Sú vhodné aj pre celiatikov, diabetikov, vegetariánov aj vegánov. V ponuke ich nájdete vo forme špagiet, fettuccine, penne, rezancov, lasagní a obľúbenej ryže.

Objavte okrem koňakových príloh aj množstvo ďalších low carb potravín a doprajte si chutné low carb jedlá každý deň.