Tajomstvo zradných dresingov

Leto má väčšina z nás z pohľadu jedálnička spojené s grilovaním a ľahkými šalátmi. Grilované mäso a množstvo zeleniny sú symbolom zdravej kuchyne. Napriek tomu konzumáciu takýchto jedál často sprevádza nepriateľ v podobe neviditeľných kalórií, ktorý môže zo zdanlivo „neškodného jedla“ urobiť kalorickú bombu. Tým skrytým problémom sú energeticky výdatné zálievky a dresingy.

shutterstock_1623267331 (1)

Medzi typických zradcov zeleninových šalátov patria zálievky s octom a množstvom cukru. Lepšie na tom nie sú ani v hojnej miere servírované krémové a syrové dresingy. Podľa výživovej poradkyne značky Slim Pasta Moniky Rychlovskej Tělupilovej môžu podobné zálievky pridať k jednej porcii šalátu 150-400 kalórií navyše. Typickým príkladom je obľúbený Caesar šalát, ktorý vďaka syru, vyprážaným krutónom, slanine a zálievke môže byť zdanlivo nečakanou kalorickou bombou.

Najväčším problémom klasických zálievok a dresingov nie je ani tak vysoký obsah tukov. Tu sú naopak vhodné. Napríklad, jednou z hlavných zložiek klasickej majonézy je repkový olej, čo je úplne v poriadku. Je však potrebné dávať si pozor na jej dávkovanie, ktoré veľakrát niekoľkonásobne prekročí ideálnu porciu (10-15 g), čo má za následok nežiadúci prísun energie.

Jedlo by malo byť predovšetkým pôžitkom. Ale čo by to bolo za grilovanie či letný šalát bez akéhokoľvek dochutenia? Riešením môžu byť doma vyrobené dresingy, ktoré si pripravíte z pár kvapiek extra panenského olivového, avokádového, tekvicového alebo ľanového oleja s množstvom byliniek. Ďalšou možnosťou sú hotové nízkokalorické dresingy s minimom cukru a tuku.

shutterstock_1235847781 (1)

Objavte nízkokalorické dresingy Slim Pasta

Ak sa nechcete obmedzovať, porozhliadnite sa po vhodnej alternatíve klasických zálievok a dresingov. Nízkokalorické dresingy Slim Pasta sú skvelou voľbou pre zdravšie dochutenie vášho jedla, ale aj výborným variantom pre toho, kto sa trápi s intoleranciou na lepok či laktózu či vegetariánov. „Nízkokalorické dresingy Slim Pasta neobsahujú cukry, tuky, lepok ani laktózu. Sú preto vhodné pre nízkokalorickú a nízkosacharidovú diétu,“ potvrdzuje Monika Rychlovská Tělupilová, výživová poradkyňa Slim Pasta.

Mockup_balicek_dresinky_3x_1080x1080 (1)

V ponuke nájdete hneď osem príchutí, s ktorými si môžete vyladiť nepreberné množstvo jedál. Vyskúšajte napríklad obľúbený dresing Barbecue, ktorý je skvelý na grilovanie, Cesnak a bylinky alebo Paradajka a bazalka. Obľúbená Vajonéza je odľahčenou alternatívou klasickej majonézy. Všetky dresingy sú výborné do šalátov, sendvičov alebo na výrobu chutných a ľahkých nátierok. Vďaka minimálnemu množstvu kalórií, sacharidov a úplnej absencii tuku si ich môžete zaradiť do každodenného jedálnička bez výčitiek.