Ryžová kaša s jahodami s chia semienkami

Tento recept je určený každému, kto hľadá inšpiráciu na sladké low carb raňajky alebo low carb desiatu. Kombinácia jahôd a chia semienok síce nie je žiadna novinka, ale vyskúšali ste ju v kombinácii s konjakovou ryžou? Ak nie, pozrite si náš nový recept na low carb kašu. Výhoda konjakovej ryže je predovšetkým v jej takmer nulovej kalorickej hodnote a úplnej absencii sacharidov. Napriek tomu vás perfektne zasýti, a to vďaka bohatému zdroju vlákniny glukomanan. Vďaka jahodám bude nielen úžasne voňavá, ale zároveň obohatená o poriadnu dávku vitamínov a minerálov. Chia semienka dodajú kaši ešte aj omega 3 a omega 6 mastné kyseliny, a navyše obsahujú 2x viac bielkovín než fazuľa a 3x viac antioxidantov ako čučoriedky.

_DSC1957 (2)

Ingrediencie na 2 porcie:

Ako na to

Najskôr si pripravte ryžu Slim Pasta – vyberte ju z obalu, vylejte nálev a prepláchnite pod studenou tečúcou vodou. Do hrnca vylejte mlieko a na miernom ohni ho ohrievajte, kým sa nezačne variť. Následne pridajte ryžu, všetko dôkladne premiešajte a varte, kým ryža vsiakne mlieko a kaša bude mať požadovanú konzistenciu. Odložte hrniec zo sporáka a primiešajte nadrobno nakrájané jahody. Ak by ste si chceli kašu prisladiť, pridajte lyžičku čakankového sirupu, alebo ju oslaďte erythritolom. Kašu naservírujte do misiek, posypte chia semienkami a ozdobte väčším kúskom jahody.

TIP: ak chcete, aby si jahody udržali svoju vôňu, neoplachujte ich pod tečúcou vodou. Naopak, namočte ich na chvíľku do misky s vodou.

Dobrú a ľahkú chuť!